Ať už nosíte roušku, abyste se chránili před viry, nebo jste povinni ji nosit v práci, často se stává, že jakmile si rouškou zakryjete nos a ústa, vaše brýlové čočky se okamžitě zamlží. Pro někoho je to možná menší problém, ale nebezpečné je to hlavně pro ty, kteří jsou závislí na svém vidění, vykonávají riskantní úkoly doma nebo v práci. Co můžete udělat pro to, abyste zabránili zamlžení brýlí při nošení roušky?

ZDE JE NĚKOLIK TIPŮ A ŘEŠENÍ, KTERÁ VÁM POMOHOU ŽÍT ŽIVOT BEZ ZAMLŽENÝCH BRÝLÍ

Ale nejdříve … Proč se vám brýle zamlžují?

Ti, kdo nosí brýle, to vlastně dobře znají, když se brýle zamlží během jednoduchých a běžných úkolů, jako je popíjení šálku kávy, cvičení v tělocvičně nebo vystupování venku za chladného a zasněženého dne.

Jaká je tedy věda za tímto jevem? Jednoduše řečeno, na brýlových čočkách dochází ke kondenzaci, když horký vzduch dopadne na studený povrch brýlových čoček a změní se na malé kapky vody, čímž vytvoří tenký film, který vidíte jako mlhu.

Totéž se stane při nošení roušky. Váš teplý dech uniká přes masku, zasáhne vaše čočky a způsobí, že se brýle zamlží. Kromě nepříjemné frustrace mohou být zamlžené brýle nebezpečné, zejména pro ty, kteří obsluhují těžké stroje a kteří pracují v práci vyžadující vždy jasné vidění.

Co tedy můžete udělat proto, aby se vám brýle nemlžily a vaše brýlové čočky byly stále čisté?

Existuje několik triků,díky který se vyhnete zamlžení, když cvičíte, pracujete nebo jen žijete život s rouškou.

1. Ujistěte se, že máte roušku správně nasazenou

Nejlepší způsob, jak chránit brýle před zamlžováním, je omezit množství teplého vzduchu, který se dostane k brýlovým čočkám, což znamená, že se rouška ​​musí pohodlně přizpůsobit podél okraje, který vede přes kořen nosu. Chcete-li toho dosáhnout, pořiďte si roušky s nosním můstkem nebo takové roušky, které mohou být tvarovány tak, aby vyhovovaly vaší tváři. Pokud jste se rozhodli vyrobit si vlastní roušku, v části, kde se rouška dotýká kořene nosu, vytvořte tunýlek na protažení drátku pro lepší uchycení k nosu.

2. Umyjte si brýle mýdlem a vodou

Tento trik pro odmlžování často používají lékaři v pohotovosti a vychází z článku publikovaného v lékařském časopise Annals of Royal College of Chirurgů v Anglii (1).

Skládá se z mytí brýlí mýdlovou vodou, setřepání přebytku a poté umožnění zaschnutí čoček na vzduchu. Proč je to efektivní? Směs mýdla a vody zanechává tenký film.

Pokud máte na čočkách speciální povrhovovu úpravu, poraďte se s optikem, abyste si brýle nepoškodili.

3. Použijte své brýle k utěsnění horní části roušky

Zkuste jen přitlačit brýle na nos a používat je k utěsnění a tvarování roušky k obličeji. Jediné, co musíte udělat, je položit brýle na vrch materiálu, který zakrývá nos. Zkuste si pohnout hlavou a ujistit se, že se vaše brýle neposunuly. Tento jednoduchý trik by měl zabránit úniku vzduchu skrz horní část roušky a zamlžení vašich brýlových čoček.

Optifog: vidění bez zamlžených brýlí pro nový způsob života

Jak ale funguje systém Optifog? Čočky Optifog jsou vybaveny vrchními vrstvami proti zamlžení a jsou dodávány se speciálním hadříkem s molekulami proti zamlžení. Používání je velmi snadné: vše, co musíte udělat, je otřít brýle obvyklým způsobem pomocí Optifog hadříku a aktivovat tak vlastnosti brýlových čoček proti zamlžení. Tímto způsobem se kapky, které by obvykle bránily vidění, šíří rovnoměrně přes čočku v neviditelné vrstvě bez zamlžení. Kromě toho nabízí brýlové čočky OPTIFOG ochranu proti odrazům, poškrábání a UV paprskům a poskytují neustále volný výhled.

Systém Optifog je spolehlivý v každé situaci, dokonce i v extrémních podmínkách. Zatímco většině prémiových čoček na trhu trvá odmlžení déle než 5 minut, když je vystavena teplotám mezi 0 ° – 23 ° C, a více než 1 minutu, pokud je vystavena teplotě 52 ° C po dobu 15 sekund; Brýlovým čočkám Optifog trvá méně než sekundu, než se zamlžení eliminuje za obou podmínek. Je to tak rychlé, že si ani nevšimnete, že se vám brýly mlží, což vám umožní žít nový dynamický a bezstarostný život s rouškou.

Chcete se dozvědět více o Optifogu? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice!

(1) Annals of the Royal College of Surgeons of England : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3293317/¨
(2) Base: All Optifog Smart Textile wearers n=93/93 – % of positive evaluations about overall satisfaction – In-Life wearers test conducted by a 3rd independent party (France) – 2013
(3) Base: All Optifog Smart Textile wearers n=93/93 – In-life wearers test conducted by a 3rd independant party (France) – 2013
(4) Ipsos – Optifog pilot in Portugal – April/June 2013 – 19 ECPs selling the new Optifog System