Také váš potomek míří do školní lavice a vy stále přemýšlíte, jestli jste už pořídili vše potřebné? Nezapomeňte ještě před školní docházkou navštívit očního lékaře, aby se včas zjistilo, jestli váš malý školák nepotřebuje dioptrické brýle.

Je důležité, aby školáci dobře viděli na malá písmenka v učebnici a ze zadních lavic na tabuli. Malé děti často neřeknou, že špatně vidí, a zjistí se to až špatným prospěchem.

Vývoj zrakových schopností dítěte je téměř dokončen až v šestém nebo sedmém roce života a až v osmi nebo devíti letech může zcela rozpoznávat scenérie a události. Nenechávejte nic náhodě a raději ještě před začátkem školního roku navštivte očního specialistu.

Vidí vaše dítě špatně na tabuli?

Když má vaše dítě problém rozeznat text na tabuli nebo obrázky na nástěnce, trápí ho krátkozrakost (myopie). Poznáte ji tak, že vaše dítě při pohledu do dálky přivírá oči nebo při čtení či psaní má nos téměř na sešitu, i když na blízko vidí dobře. Krátkozraké děti jsou ve škole často nesoustředěné a mnohdy se vyhýbají některým hrám. Myopie se až do 30. roku postupně zhoršuje.

Vidí vaše dítě špatně do sešitu?

Pokud malého školáka trápí dalekozrakost (hypermetropie), můžete si zprvu myslet, že mu nejde čtení a psaní. Nekorigovaná dalekozrakost způsobuje nejen špatné známky, ale i bolest hlavy, problémy se soustředěním a rudnutí očí.

Brýle do školy i za kamarády

Pro děti jsou nejlepší volbou lehká brýlová skla z odolného materiálu Airwear Junior, která jsou 12x odolnější a o 30 % tenčí než běžná brýlová skla. Navíc díky antireflexní povrchové úpravě Crizal odolávají škrábancům, ulpívání kapek vody, otiskům prstů a prachu, eliminují odlesky a chrání oči i před UV zářením.

Pro letní radovánky doporučujeme brýlová skla Crizal Kids UV, která poskytují tu nejlepší možnou ochranu před UV zářením v čirých čočkách s E-SPF 25.* Před škodlivým modrofialovým zářením z digitálních obrazovek chrání oči našich nejmenších inovativní brýlová skla Crizal Prevencia.

Chcete se o dioptrických slunečních brýlích dozvědět více? Sledujte dále náš blog či Facebook, nebo se zeptejte v nejbližší optice!

* E-SPF vyvinula společnost Essilor a byla schválena 3. nezávislou stranou, E-SPF 25 pro všechny brýlové čočky Crizal UV a Optifog pro každodenní nošení, mimo Essilor Orma® E-SPF = 10. Samotný výkon brýlových čoček: E-SPF vylučuje přímé vystavení oka, které závisí na externích faktorech (nositelova morfologie, tvar brýlové obruby, stav opotřebení…).
www.essilor.com